Obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej – Estomed

Szanowni Państwo,

przypominamy, że zgodnie z treścią art. 56 ust. 4 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, usługodawcy ( dostawca oprogramowana Estomed), od 1 lipca 2021 roku są zobowiązani zapewnić możliwość dokonywania wymiany danych zawartych w elektronicznej dokumentacji medycznej, określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 13a, za pośrednictwem Systemu Informacji Medycznej.

Oczywiście taka wymiana danych będzie możliwa poprzez oprogramowanie Estomed, ale Państwo musicie się do tego procesu również odpowiednio przygotować.

Prosimy Państwa zatem, aby na bieżąco wykonywać wszystkie aktualizacje naszego systemu oraz, aby wgrane były wszystkie wymagane certyfikaty :

1.Certyfikat gabinetu z RPWDL

Certyfikat gabinetu

2. Lekarze natomiast posiadają założone profile na ZUS PUE oraz posiadali certyfikaty uprawniające do podpisu elektronicznego.

(Jeżeli certyfikaty zostały już wcześniej wgranie przy okazji konfiguracji np. e-recepty, to nie muszą być wgrywane kolejny raz.)

Uprzejmie prosimy, aby nie zostawiać ww. zadań na późniejszy okres i o kontakt z naszym serwisem w celu umówienia terminu zdalnych prac.

Pozwoli nam to na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac zgodnie z terminarzem.

Pozdrawiamy

Zespół Estomed

Kontakt
z działem
handlowym

    Skontaktuj się z nami

    Dział handlowy

    Tel: +48 515 843 366

    icon Wyślij zgłoszenie techniczne icon Pobierz program pomocy zdalnej